פוריות האשה

עולם האשה הוא עולם עשיר, חכם ומורכב ביותר, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. הפיזיולוגיה הנשית מורכבת ממערכות מורכבות המשפיעות אחת על השנייה באופן מושלם כדי ליצור את מעגל החיים הנשי.

חלקינו לא מודעות לתהליכים שקורים בגוף שלנו ולא לגמרי מבינות את השלכותיהם של תהליכים אלו, מה נחשב למשהו תקין ומה יכול לסמן לנו על בעיה במערכת. אחד מתפקידי בתור מטפלת הוא לעזור לך להכיר יותר מקרוב את גופך בכדי שתוכלי לזהות אם יש חוסר איזון בגוף על מנת למנוע מחלות בעתיד.

מהי מחזוריות האשה וכיצד היא משפיעה על הפוריות?

כל אשה יודעת שפעם בחודש מגיעה הוסת, אך לא כולן מבינות מה משפיע על קבלת הוסת ומה משמעותה. לכל דבר בטבע יש מחזוריות משלה- יום ולילה, עונות השנה, מעגל החיים, וכך גם גוף האשה. לכל אשה יש מחזוריות המותנית בהפרשה של הורמונים הן מהמח והן ממערכת הרביה הנשית

בשונה מגברים אשר תהליך ייצור הזרע מתרחש באופן יומיומי, נשים  נולדות עם כמות מוגבלת של ביציות השוכנות בשקט בשקט בשחלה ומשוחררות פעם בחודש בתהליך הנקרא ביוץ. במהלך החלק הראשון של המחזור החודשי השחלה משחררת ביצית אחת אשר מגיעה לבגרות מספקת, לתהליך זה נקרא ביוץ. במקביל לגדילת הזקיק גם רירית הרחם מתעבה כדי לאפשר לעובר פוטנציאלי להשתרש ברחם. בהיעדר הפריה או השתרשות הרחם משיל את הרירית בכדי להתחיל מחזור חדש, וזהו בעצם הוסת החודשית.

בכדי לקרוא עוד על ביוץ

האם הבעיה היא אצלך או אצל בן הזוג?

כ 15% מהזוגות נתקלים בקשיים להיכנס להריון. בעבר מצאו שב 70-80% מהמקרים הקושי בהתעברות מיוחסת לאשה. כיום הסטטיסטיקות מראות כי 50%- 40 מהבעיות של אי פריון מיוחסות לגבר. כחלק מהבירור הרפואי במרפאת פוריות ישנה חובה לבדוק את בן הזוג לפני ביצוע טיפול, אם נתקלתם במצב בו בן הזוג לא נבדק אנא דרשו זאת מהרופא המטפל. גם אם אצלך נמצאה בעיה העלולה להוביל לקושי בהתעברות עדיין חשוב לבדוק את בן זוגך בכדי לשלול בעיה משולבת.

כיצד הרפואה הסינית עוזרת לטיפול בעיות פריון?

כאשר מגיעה מטופלת המתקשה להיכנס להריון, הן אם היא כבר התחילה לעבור טיפולי פוריות קונבנציונאליים והן אם לא, אני עושה תשאול מקיף בכדי לאתר היכן הקושי בהתעברות.  כל אשה היא מיוחדת ושונה ולכן הטיפול הוא שונה ממטופלת למטופלת ומותאם באופן ספציפי כדי להשיב את הגוף לאיזון. הטיפול ברפואה הסינית מורכבת מדיקור, מגע, שינוי תזונתי ומתן צמחי מרפא.

במצב של בעיית פוריות אצל נשים אני מתעקשת על כתיבת מרשם צמחי מרפא מותאם באופן אישי, וזאת מכיוון שמערכת הרביה הנשית כה מורכבת וכל אחת צריכה משהו אחר ומדויק לה. חשוב לי להדגיש כי אין צמח או תרכובת צמחים אחת שתתאים לכל הסובלות מאנדומטריוזיס, שחלות פולציסטיות וכולי. בשונה מההסתכלות הקונבנציונאלית אני לא מטפלת בבעיה מסוימת אלא מטפלת באשה שיושבת מולי, ואשה היא סיפור שלם שצריך להכיר ולתת לה טיפול מותאם.

האם זה בסדר לשלב טיפול ברפואה סינית במקביל לטיפולי פוריות?

אצל אשה שעוברת טיפולי פוריות באמצעות הורמונים, הזרעות או הפריה חוץ גופית, טיפולי הדיקור יהוו תמיכה בתהליך הקונבנציונאלי שהמטופלת עוברת. נתחשב בהורמונים השונים שהיא נוטלת או מזריקה, ובתזמון הטיפול במיוחד אם היא עוברת הזרעות או IVF. בנוסף, ברפואה הסינית אנו תמיד מסתכלים על האדם השלם, על הצד הפיזי אבל גם על הצד הנפשי. זוג שמנסה להרות למשך תקופה ארוכה עובר הרבה טלטלות, ולכן כמובן שהטיפול יתייחס גם לאספקט הנפשי.

ישנם מחקרים רבים שנעשו בבתי חולים בכל העולם בנושא האינטגרציה של דיקור וצמחי מרפא במהלך טיפולי פוריות. חוקרים מאוניברסיטת תל אביב ובי"ח איכילוב מצאו כי שיעור ההצלחה בטיפולי פוריות עולה משמעותית בשילוב דיקור סיני ונטילת צמחי מרפא. הטיפול ברפואה הסינית משפר את מחזור הביוץ, מגביר את זרימת הדם לרחם ומשרה רוגע על המטופלת, מה שמשפר את התנאים לביצוע ההפריה, לקליטת העובר ולגדילתו.

כיצד ניתן לקבל פורמולה בהתאמה אישית?

פורמולה בהתאמה אישית נכתבת לאחר מפגש היכרות הכוללת תשאול מקיף ואבחון לפי הרפואה הסינית.

המלצות

מומלצים עבורך