עיבוי רירית הרחם

לאלו מכן שנמצאות בטיפולי פוריות יכול להיות שנושא עובי הרירית עלה כמה פעמים במהלך הבדיקות. לחלקכן אולי נאמר כי הרירית דקה, מה שעלול לפגוע בסיכוי לקליטת הריון. ריכזתי עבורכן כמה טיפים מהעולם של הרפואה המשלימה כדי לשפר את עובי ואופי הרירית שלכן.

מהי רירית הרחם

רירית הרחם שלנו בנויה משלוש שכבות, מה שנקרא רירית תלת פאזית או תלת שכבתית. רירית הרחם שלנו מתעבה באופן טבעי במהלך החלק הראשון של המחזור החודשי, "השלב הפוליקולרי", תחת השפעת האסטרוגן.  עובי הרירית אמור להיות תואם לרמות האסטרוגן בגוף, ולכן בתחילת מחזור נראה רירית דקה יותר, אולי עובי של 3 מ"מ. בימים הקרובים לביוץ הרירית משגשגת ומגיעה לשיאה, כאשר העובי המינימלי הרצוי בשלב זה לצורך קליטת הריון הינו 7 מ"מ.

אדגיש כי כולנו שונות, לכל אחת מבנה גוף אחר, ולכן יש נשים שיגיעו לעובי של 5 מ"מ ויש שיגיעו ל 14 מ"מ וההריון ייקלט. באופן כללי יש הרבה חוסר הסכמה לגבי עובי הרירית והשגת הריון. יחד עם זאת כיום הרוב מסכימים כי רירית אופטימאלית לקליטת הריון היא מינימום 7 מ"מ.

בשלב השני של המחזור, "השלב הלוטאלי", הגופיף הצהוב מפריש הורמון בשם פרוגסטורון. הפרוגסטורון משפיע על אופי הרירית, הוא גורם לכלי הדם ברירית למראה סלסולי הנותן לרירית אופי רך ועסיסי היוצר מצע לח ואדמה פורייה להשתרשות והזנת העובר.

כיצד ניתן להשפיע על רירית הרחם?

כדי לעבות את הרירית אנו רוצים להשפיע על כלי הדם ברירית הרחם – על כמות כלי הדם ועל יכולת ההתרחבות :שלהם בכדי להגדיל את שטח הפנים. ריכזתי עבורכן מספר טיפים לטיפול עצמי לעיבוי הרירית

  • ויטמין E: לויטמין E יש אופי מדלל דם ומרחיב כלי דם, ולכן יכול להרחיב את שטח הפנים של כלי הדם ברירית. ניתן ליטול 400 יחב"ל פעם ביום מהיום ה 3 למחזור ועד הביוץ . למי שנוטלת מדללי דם לא מומלץ ליטול ויטמין E. ויטמין E ניתן כמובן לקבל דרך המזון:

מזון עשיר בויטמין E: נבט חיטה, זרעי חמניה (וכן שמן), אגוזים (שקדים, אגוזי לוז, פיסטוק), ברוקולי, דלורית/דלעת, קיווי, אבוקדו

  • L ארגינין: הינו חומצת אמינו המהווה חומר מוצא ליצירת Nitric Oxide . ה Nitric Oxide – משתתף בתהליך הרפיית כלי הדם, ובכך משפר את זרימת הדם אל רקמות ואיברים
  • תזונה סינית- עפ"י הרפואה הסינית בכדי לשפר את מצב הרירית יש צורך לבנות ולהזרים דם. תזונה תומכת בבניה והזרמה של דם היא תזונה המורכבת ממוצרים מהחי (כגוף עוף ובשר), עלים ירוקים ובעיקר תרד, פירות אדומים (פירות יער, תותים, דובדבנים, גוג'י ברי) וסלק. עפ"י מחקרים גם נמצא כי בסלק יש חומר הנקרא ניטרטים אשר תורמים להרחבת כלי הדם.
  • עיסוי בטן: עיסוי של הבטן יכול לעזור להזרים דם ואנרגיה לכיוון הרחם וכן העיסוי נותן לנו זמן איכות עם הרחם שלנו. מומלץ לעשות עיסוי בכל יום למשך 3-5 דקות עם שמן שקדים או קוקוס החל מסוף הוסת ועד לביוץ או הזרעה.

הישארו בקשר

הירשמו עכשיו וחסכו 10%!

קבלו הצעות בלעדיות, אירועי משלוח חינם, עצות בריאות מומחים ועוד על ידי הרשמה לאימייל המבצעים שלנו.

יש לכם שאלה?

נשמח לשמוע

או
המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מגורם מקצועי מוסמך, אין לראותו כהמלצה ו/או הוראה ו/או עצה לשימוש במוצרים ו/או לשינוי או הורדה של תרופה כלשהי ו/או להוות הצהרה לגבי יעילות המוצרים או תכונותיהם. המוצרים לא הוכחו מדעית ואינם מיועדים לשמש כתחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. השימוש במוצרים עשוי להוביל לתוצאות שונות מאדם לאדם, והמשתמשים מוותרים בזאת על כל טענה, תביעה או דרישה מהחברה בהקשר זה. מוצריה של חברת ליף אוף לייף מבית נעמי דרור אינם תרופות וגם הם אינם מהווים תחליף לכל תרופה או שימוש אחר מגורם רפואי מקצועי מוסמך. אין בתמונות שבאתר זה כדי להוות מצג או התחייבות כלשהם באשר ליעילות המוצרים.
פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
שלום! אפשר לעזור?
דילוג לתוכן