הכנה ללידה בראי הסיני

רוצה להגיע כמה שיותר מוכנה לחדר הלידה? רוצה להימנע ככל הניתן מתפרים ולעבור לידה הרמונית ובריאה? אם ענית על אחת מהשאלות הללו ‘כן’, הגעת למקום הנכון. אם כך, מה עלייך לעשות כדי להכין את גופך כראוי לרגע הלידה ולכל אחד מכל שלבי הלידה? כל מה שרצית לדעת על הכנה ללידה כאן בהמשך.

בספרים ובקורסים של הכנה ללידה מספרים בעיקר על השלב האקטיבי יותר של הלידה- ‘פתיחת צוואר הרחם’, ופחות מתייחסים לתהליכים הקודמים לכך להם השפעה ניכרת על הלידה.

כדי להגיע כמה שיותר מוכנה ללידה ולאפשר לידה הרמונית חשוב להבין מה קורה בגופך בכל שלבי הלידה, שכן הבשלת הרחם וצוואר הרחם כחלק מתהליך הריון ולידה הוא תהליך פנימי ועמוק שבדרך כלל אורך כמה שבועות.

עוד לפני שצוואר הרחם נפתח הוא צריך להתכונן למאורע, ולשם כך הגוף שולח אליו תגבור של תאי דם אדומים ולבנים כדי לרכך אותו ולאפשר לו לנוע ולהיפתח.

במקרה ששריר הרחם לא קיבל את ההזנה הזו לקראת הלידה, גם אם נבצע זירוז טבעי או תרופתי כגון פיטוצין, צוואר הרחם לא יצליח להיפתח, או שייקח לו הרבה מאוד זמן להיפתח.

זה כמו ללחוץ על הגז כשהרכב בניוטרל, זה לא יקדם אותנו לשום מקום. מכאן ניתן להבין את החשיבות בהכנה ללידה – אם כך, מה ניתן לעשות כדי להתכונן לרגע הכה מרגש? קורס הכנה ללידה!


צוואר הרחם: תפקידו וחשיבותו

צוואר הרחם הוא איבר פנימי המחבר בין הרחם לנרתיק דרכו עובר הווסת ולו תפקיד חשוב בהריון ולידה. באופן טבעי הבשלת הרחם וצוואר הרחם היא תהליך פנימי ועמוק שבדרך כלל אורך כמה שבועות. בספרים ובקורסים של הכנה ללידה מספרים בעיקר על השלב האקטיבי יותר של הלידה- ‘פתיחת צוואר הרחם’, ופחות מתייחסים לחשיבות של התהליכים הקודמים לכך.
צוואר הרחם נפתח כתוצאה מהתכווצויות הרחם אך אם נלך כמה שלבים אחורה נגלה כי עוד לפני שצוואר הרחם נפתח ישנו תהליך מקדים בו הגוף שולח אליו תגבור של תאי דם אדומים ולבנים במטרה לרכך אותו, לאפשר לו לנוע ולאפשר את יציאתו של העובר. כחלק מכלל ההכנה ללידה כאן בדיוק את נכנסת לתמונה, ישנן פעולות שתוכלי לעשות במטרה להכין את גופך ללידה באופן טבעי, לשפר את יכולות הכיווץ ולהוביל ללידה הרמונית ובריאה.

הכנה ללידה בראי הסיני 1

דרכים טבעיות להכין את הגוף ללידה

הכנת גוף האישה ללידה משמעה איזון ותמיכה הן פיזית והן נפשית לפני הלידה- כלומר חיזוק הגוף, שיפור זרימת דם כללית והרגעת היולדת. גופך מתחיל להכין עצמו ללידה באופן טבעי כבר בתחילת הטרימסטר האחרון, סביב שבועות 32-34, בשלב בו האגן שולח תגבור של דם לרחם והורמונים המרככים ומכינים את השטח והתינוק מתבסס באגן.
לרפואה המשלימה מגוון שיטות, וביניהם דיקור סיני וצמחי מרפא, אשר יכינו את גופך ללידה וישפרו את התנאים באופן טבעי וכל זאת מבלי לכפות עליו לידה.

רגע לפני שאפרט על השיטות הנלמדות שניתן ללמוד כחלק מתוך קורס הכנה ללידה, חשוב לי לשים דגש על ההבדל בין זירוז לבין הכנה ללידה, שכן להבדיל מהכנה ללידה המושג “זירוז לידה” מתייחס למצב בו יש אינדיקציה לגרום להתחלה של לידה באופן מיידי.

התוויה לזירוז לידה יכולה להיות סכרת הריונית, הערכת משקל גבוהה של התינוק, רעלת הריון, מיעוט מי שפיר, הריון עודף ועוד.

במהלך שנותיי כמטפלת ברפואה הסינית השתמשתי פעמים רבות בכלים שיש לרפואה הסינית במטרה לייעל את תהליך הלידה, נשים רבות היו פונות אלי בשבוע מתקדם מאוד או רגע לפני זירוז בבית החולים מחשש להתערבות רפואית.

ככל שטיפלתי יותר כך למדתי וחקרתי את הנושא לעומק של שלבי הלידה מתוך רצון לתת מענה אפקטיבי לנשים יולדות. שתי השיטות המוכרות והשימושיות ביותר ברפואה המשלימה הן דיקור ושימוש בצמחי מרפא


הכנה ללידה באמצעות דיקור סיני

כיצד דיקור סיני יכול להכין את גופך ללידה? מחקרים שנערכו באנגליה ובסין מצאו כי השימוש בדיקור במהלך הטרימסטר האחרון מעלה את הסיכוי של נשים ללדת באופן טבעי קרוב יותר לתאריך המשוער, ומקצר את השלב הלטנטי של הלידה.

מטרתו של קורס הכנה ללידה היא לעזור לגוף לקבל את המשאבים שהוא צריך לקראת הלידה, כאשר בטיפול שכזה יש להתייחס גם לפן הנפשי, אשר משפיע רבות על תהליך הלידה. פן נפשי יכול לבא לידי ביטוי כאשר אישה מפחדת מהלידה או מהרעיון האימהות, או שיש לה קושי לאבד שליטה ולשחרר.

בטיפול בדיקור סיני אני משתמשת בנקודות שונות בגוף אשר מזינות את הרחם וצוואר הרחם, ומזרימות דם ואנרגיה באזור האגן.

נקודות אלו לאו דווקא נמצאות קרוב לרחם (על הבטן או על הגב התחתון), כאשר לרוב אני דווקא נעזרת בנקודות הנמצאות על היד או הרגל, אשר יש להן יכולת להשפיע על הרחם. אין כאן פעולה חיצונית אגרסיבית שנעשית כדי לזרז תהליכים, אלא ניסיון לספק לגוף את מה שהוא צריך כדי לעשות זאת לבד.הכנה ללידה בעזרת צמחי מרפא

צמחי מרפא הינם דרך נפלאה להכנת הגוף ללידה כאשר להם תפקיד חשוב התורם לתהליך הלידה ולשיקום האם לאחר הלידה. צמחים להכנה ללידה צריכים לתמוך בתהליך הטבעי של הלידה בכדי לשפר את יכולת הכיווץ של הרחם מה שתורם משמעותית ללידה הרמונית ובריאה. 

במטרה לייעל את הליך הלידה ולהכין את גופך לרגע זה, ואחרי שנים של ניסיון רב בתחום, פיתחתי שני מוצרים שיכינו את גופך ללידה, Mama Prep + Mama Boost מבית Leaf of Life , כל אחד מהם מתאים לשלב אחר בהריון ולכן אני אוהבת לקרוא להם “הכנה ללידה בשני שלבים”.

המוצרים הללו מסייעים בהכנת הגוף ללידה ובתמיכת האישה במהלך ואחרי הלידה ומכילים צמחי מרפא המחזקים את מאגרי הגוף במטרה לאפשר גמישות של הרקמה הרכה באגן,  מסייעים בפתיחת צירים יעילים, ותורמים להתקדמות הרמונית של הלידה.

Step 1: Mama Prep

Mama Prep (מאמא פרפ) הינה פורמולת הכנה ללידה המבוססת על עלי פטל ועלי סרפד, צמחים הידועים בתמיכתם ברחם ובמערכת הגניקולוגית ומתאימה לשימוש משבוע 34 להריון. הפורמולה Mama Prep מסייעת לאשה ההרה בתקופת הטרימסטר השלישי, מסייעת בלידה רכה, ועוזרת לתמוך גם בתקופת משכב הלידה. 

Step 2: Mama Boost

Mama Boost  (מאמא בוסט) הינה פורמולה המורכבת מצמחי מרפא בעלי איכות מחזקת ומזרימת דם ומתאימה לשימוש משבוע 38 להריון. פורמולה זו מרככת את הרקמה הרכה באגן, המאפשרת לצוואר הרחם גמישות בכדי להיפתח ולאפשר לתינוק לרדת בתעלת הלידה. מאמא בוסט כשמה כן היא, מטרתה לתת ‘בוסט’ ולחזק את משאבי הגוף בכדי לאפשר התחלה של לידה. הפורמולה אינה כופה על הגוף התחלה של לידה, אלא תומכת ביכולות של הגוף על ידי שיפור תנאי הרחם וסביבתה ומאפשרת לידה רכה. ניתן להיעזר בפורמולה זו לפני לידה וכן במהלך לידה שלא מתקדמת.

אשמח לייעץ ולענות על כל התלבטות או שאלה בנושא קורס הכנה ללידה, ניתן לפנות אלי ישירות בווטסאפ ואחזור בהקדם

הישארו בקשר

הירשמו עכשיו וחסכו 10%!

קבלו הצעות בלעדיות, אירועי משלוח חינם, עצות בריאות מומחים ועוד על ידי הרשמה לאימייל המבצעים שלנו.

יש לכם שאלה?

נשמח לשמוע

או
המידע הכלול באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מגורם מקצועי מוסמך, אין לראותו כהמלצה ו/או הוראה ו/או עצה לשימוש במוצרים ו/או לשינוי או הורדה של תרופה כלשהי ו/או להוות הצהרה לגבי יעילות המוצרים או תכונותיהם. המוצרים לא הוכחו מדעית ואינם מיועדים לשמש כתחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. השימוש במוצרים עשוי להוביל לתוצאות שונות מאדם לאדם, והמשתמשים מוותרים בזאת על כל טענה, תביעה או דרישה מהחברה בהקשר זה. מוצריה של חברת ליף אוף לייף מבית נעמי דרור אינם תרופות וגם הם אינם מהווים תחליף לכל תרופה או שימוש אחר מגורם רפואי מקצועי מוסמך. אין בתמונות שבאתר זה כדי להוות מצג או התחייבות כלשהם באשר ליעילות המוצרים.
פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
שלום! אפשר לעזור?
דילוג לתוכן